Yüz mezoterapisi cilde mükemmel bir tazelik ve parlaklık verir. Cildin kollajen ve elastin sentezi aktive olur, gerilir ve  toparlar. Uygulanan bu ilaçlar sayesinde parlaklık ve canlılık sağlanır. Cilt üstünde sürülen kozmetikler cilt bariyerini geçerek derin tabakalara nüfuz edemez, tam tersine mezoterapi yönteminde ise ilaçlar istenilen hedef dokuya ulaşır.

Özellikle yüz, dekolte, el ve boyunda tercih edilen bir yöntemdir. Esasen cildi canlandırmak, hücre metabolizmasını artırıp yaşlandırmayı geciktirmek için yapılır. Bu tedavide somon balığından elde edilen bir kollajen ve hücre yenileyiciler, A , D , E gibi antioksidan vitaminler, selenyum, ginko biloba ve özellikle cilde dolgunluk veren ve nem oranını dengeleyen hyaluronic asit gibi çeşitli kombinasyonlar kullanılır. Yüz mezoterapisi alın, göz çevresi, dudak kenarları, yanaklar, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanır, seanslar ortalama 15-30 dakika sürer ve iğneler son derece ince üçlü olduklarından ağrı, acı hissi minimaldir, seans sayısı ise yaş grubuna göre değişmekle birlikte ortalama 4-6 seanstır.

Yaş sınırı söz konusu değil, özellikle çok sigara, alkol içen kişiler, güneş ve solaryuma çok maruz kalan kişiler, yoğun iş ve stres nedeni ile cildini çok iyi bakamayan tüm kadın ve erkeklerde kolaylıkla uygulanabilir, aslında cildinizi yapmış olduğunuz çok önemli bir yatırım gibi düşünmek gerekir bu yöntemi, çünkü yaşın ilerlemesini rağmen cildin genel yapısı yaşlanmaz, buruş buruş çizgilerin oluşmasını engeller, hatta varsa ve özellikle yeni geliştiyse onları yok olmasını sağlar.