20 ila 70 Khz aralığında bulunan spesifik ultrason dalgalarının akustik kavitasyon etkisi yaratma özelliği vardır. Odaklanmış yüksek enerji dalgaları (akustik kavitasyon) yağ hücreleri ve selülitin intertistiyel sıvıları içinde gaz formunda mikro kabarcıklar oluşturur. Sıvıların birbirini izleyen değişim evreleri, yani genleşme (negatif basınç) ve kompresyon (pozitif basınç) sonucu yağ hücreleri şiddetle içeriye doğru patlar (çöker). Bu patlamalar (çökmeler) esnasında bir mikro saniyede 1,000 atmosferlik basınç ve 5,000 C ısı açığa çıkar. Bunun neticesinde karaciğer tarafından metabolize edilecek denatüre olmuş yağ hücreleri ve su serbest kalır.
Kavitasyon dalgaları etraf doku ve cilt yapısının korunması için palslı ve son derece selektif çalışır. Kavitasyon uygulamasında prob cilt yüzeyine temas halinde hafifçe gezdirilerek kullanıldığı için tamamen invazif etki yaratmaz.

Neden lipokavitasyon :
*Güvenli, ağrısız, non-invaziv
*Otomatik parametreler
*Liposuction ile kıyaslanabilecek sonuçlar
*Kalıcı sonuçlar
*Kullanım rahatlığı
*Selüloit ve Yağ parçalamada son derece etkili

Hasta kliniğimize geldiğinde öncelikle: kc ve böbrek fonksiyon testi istenecek eğer bunlarda bir problem var ise hasta lipokavitasyona alınmayacak. hastamız programa alınmadan 1 gün öncesinde 2,5-3 lt su içmesi istenecek. hastamıza 4 seans hafta 1 uygulama olacak şekilde program satılacak.daha sonraki seansa 15 gün sonra hastamız incelmeyi daha fazla isterse tekrar yeni seansa alabiliriz. hastamıza program başladıktan sonra sıfır yağlı diyet başlanacak.hatta hasta müsait ise bu diyeti 3 gün öncesinde başlarsa sağlık açısından daha iyi olur.

Kimlere kavitasyon uygulanmaz :

*Yüksek tansiyon, koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları olan kişiler.
*Gebelik ve emziren annelerde(sütün kıvamında değişmesine neden olur.)
*Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunması
*Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunması
*Akut veya kronik hastalıklar