Koyun Plasenta Maskesinin yararları
*Hücre yenilenmesi.
*Anti Aging sağlamak amaçlı.
*Mimik hareketleri ile oluşan kırışıklıkları azaltmak.
*Cilde nem kazandırmak.
*Toksik maddelerin atılmasını sağlamak (antioksidan etki)
*Lekeleri açmak.
*Cilde elastikiyet ve dolgunluk kazandırmak.
*Akne aktivitesini azaltmak (Özellikle komedojenik akne varlığında)
*Cildin vitamin ve mineral ihtiyacını sağlamak.
*Koyun Plasenta Maskesi İçeriği
Hyaluronik asit: Derinin temel elemanlarından biridir. Deri içinde bol miktarda bulunur. Suyu çeker ve cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Medikal estetik alanında yüz ve boyun çizgilerinin (daha çok yüzeysel olanların) doldurulmasında kullanılmaktadır. Cilt tarafından emilen ve kolay tolore edilen bu madde sayesinde cilt maksimum nemlenir ve dış etkenlerden korunur.

Kollajen: Vücudumuzdaki tüm proteinlerin !/4’ü kollajen’dir. Cildin ve iç organların esnekliğini sağlayan ana yapısal proteindir. Kemikler ve dişlerde kollajen’e eklenen mineral kristalleri ile oluşmuştur. Kollajen vücudumuzun yapısını oluşturur. Yumuşak dokuları destekleyerek cildin sıkılaşmasını sağlar. Kojik Asit: Kojik asit doğal ve tesirli leke açıcıdır (pirinçten elde edilir). Fazla melaninin üretimini geciktirip melanini parçalayarak pigmentasyon oluşumunu azaltır. Var olan lekelerinde kaybolmasına yardımcı olur.
Koyun Placentası: Yoğun vitamin, protein, yağ ve su içerir. Cildin kısa zamanda beslenmesi, nemlenmesi ve yenilenmesini sağlar.
Vitamin E: E vitamini, yağda eriyen bir antioksidan olup, hücre zarının bütünlüğünün korunmasında rol oynar. Yaşlanma sürecini geçiktirir ve hücre yenilenmesine yardımcı olur.
Vitamin C: C vitamini, düşük pH’lı yüksek yoğunluklu, L-askorbik asit formüllü, yaşlanmaya karşı korunmada anahtar vitamindir. C vitamini kuvvetli, suda eriyen antioksidan olup, kollajen ve elastin yapımında hayati bir yardımcı faktör olup, cilt rengini yenileyen geliştiren (pigment problemlerini önleyici) bir özelliğe sahiptir. Zarar ışıkların cildimize karşı zararını önleyicidir. AloeVera: Dış etkenler ile oluşan cilt hasarının tedavi edilmesini sağlar. Yıpranmayı azaltır. Ayrıca cildi gerginleştirir ve elastikiyet kazandırır.
Koyun Plasenta Maskesi kimler için önerilir?
Maske her yaş grubuna. Anti Aging  ihtiyacı olan kişiler için. Her cilt tipine (uygulama süresi farklı). Özellikle hassas ve erken yaşlanan ciltlerde. Kimyasal peeling ve lazer tedavisi alan kişilerde. Elastikiyet kaybı olan ciltlerde. Yoğun güneşe maruz kalanlarda.
Koyun Plasenta Maskesi nasıl uygulanır?
Cilt uygun bir temizleyici ile temizlenir. Cilt soğuk su yada buz ile hafif nemlendirilir. Maske cilde yerleştirilir.Kuru ve normal ciltlerde en az 15dk, yağlı ciltlerde en az 20dk bekletilir. Cildin 6 saat kadar yıkanmaması tavsiye edilir.
Kür tedavisi ne kadar olmalı?
İlk hafta birer gün ara ile, diğer haftalarda haftada 2 defa. Böylece ilk kullanım için 5 hafta önerilir. Devam programı için hafta da 1 yada 2 kez kullanılması önerilir. Yaz ve kış dört mevsim kullanıma uygun bir üründür.
Kontraendikasyonlar
Cilt bütünlüğünün bozulduğu açık cilt yaralarında. Yanık olan ciltlerde (özellikle 2 ve 3. derece yanıklarda) Viral ve bakteriyel cilt enfeksiyonlarında. Dermatoloji uzmanının önermediği kalıtsal hastalıklarda kullanılmamalıdır.
Yan Etkileri
Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. İçerisindeki maddelere duyarlılığı bilinen kişilerde dikkatli kullanılmalıdır.
Uyarılar
Uygulama sırasında güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. (Uygulamadan en az 30 dk. sonra güneşe çıkılabilir.) Herhangi bir cilt reaksiyonu görüldüğünde tedavi kesilmeli ve hekime danışılmalıdır.