Zamanın etkileri ve çevresel faktörler sebebiyle cilt zamanla nemini kaybetmeye ve deforme olmaya başlar. Derinin içerdiği hyaluronik asit miktarı bu çevresel etkenlerin de katkısı ile giderek daha da azalır. Juvadermin Cilt kalitesini geri kazandırmak adına ürettiği Volite Hyaluronik asit içerikli nem aşısı ile tek uygulamada 9 aya varan nemlenme etkisi, doku-esneklik ve renk açısından iyileşme elde edilebilmektedir. İşlem yüz, boyun, dekolte ve el üzerine uygulanabilmektedir.

Nem Aşısı günümüzde daha çok bilinir ve talep edilir olmuştur. Biz de bu tür problemler yaşayan hastalarımıza Volite nem aşısını sunmaktan heyecan duyuyoruz, Çünkü Volite nem aşısı gerçekten yenilikçi bir tedavi seçeneğidir ve biliyoruz ki cilt kalitesi sadece dış görünümü değil kişinin duygusal durumunu da etkilemektedir. Cildimiz sağlıklı olup ışıldadığında daha iyi ve mutlu hissederiz.

Juvaderm Volite nem aşısı cildin pürüzsüz olmasını sağlar ve ince çizgileri yok eder. Diğer yandan cildin kaybettiği nemi geri kazandırır ve cilt elastikiyetini arttırır. Yapılan Klinik çalışmalarında Volite nem aşısı uygulanan hastalarda tek seansta gözle görülür iyileşmeler görülmüştür.

Diğer medikal estetik uygulamalarındaki enjeksiyona bağlı olarak gelişen şişlik, morluk, ödem ve ağrı hastaları bazen endişelendirmektedir. Oysaki Volite ürünleri o kadar iyi tolere edilmiştir ki bu gibi yan etkiler yok denecek kadar azdır ve hastaların %95 işlem sonrası günlük hayatına rahatlıkla dönebilmektedir.

Volite Nem aşısı nasıl uygulanır?

Öncelikle cildin mevcut durumu değerlendirilir. Uygulama yapılacak olan bölgeye lokal anestezi kremi sürülür ve uyuşması için beklenir. Daha sonra 1,5-2 cm aralıklar ile deri içerisine ürün enjekte edilir. İşlem süresi yaklaşık 10-20 dakikadır.

Nem Aşısının Etkisini Ne Zaman Görülür?

Birkaç gün içerisinde cildinizin ışıldadığını, nemlendiğini, ince kırışıklıkların açılmaya başladığını görmeye başlarsınız. İşlem sonrası eskiye oranla daha az kapatıcı makyaj malzemesi kullanma ihtiyacı hissedersiniz.

Nem Aşısı sonrası Beklentilerimiz Nelerdir?

Yapılan klinik çalışmalar tek seans yapılan Juvaderm Volite Nem aşısı tedavisinin 9 aya kadar ince çizgilerde azalma, cilt nemini ve esnekliğini sağlama açısından etkin olduğunu kanıtlamıştır.