Vücudumuzdaki oksijen, yaşa, obeziteye, sigara kullanımına, strese bağlı olarak azalabilmektedir. Oksijenin azalması, ruh ve beden sağlığını kötü yönde etkilemekte ve yaşlanma sürecini hızlandırmaktadır. Bu noktada devreye giren oksijen terapisi, vücudun oksijen açığını kapatarak, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan bu yöntem, ülkemizde de büyük ilgi görmüş ve son yılların en popüler antiaging uygulamaları içerisinde yerini almıştır.

Güzelliği adeta bir mücevher gibi ortaya çıkartan sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmayı kim istemez ki ?

Böyle bir tene sahip olmanın en etkili yolu düzenli bir cilt bakımı yaptırmaktır. Üst deri hücrelerinin sürekli öldüğü, ardından yerine yenilerinin geldiği ve bu işlemi hiç durmaksızın devam ettiği görülür. Deri hücrelerinin arasında bu işleyiş hiç bir zaman gelişi güzel gerçekleşmez; bu nedenle de deri hep gerektiği kalınlıktadır. Metabolizmanın sağlıklı ilerleyişinde önemli rol oynayan derini güzellikte de tartışılmaz bir yeri vardır. Bu nedenle cilt bakımı son derece önemlidir.

Eğer cildiniz konuşabilseydi, bize söyleyecek çok şeyi olurdu. Yazın kalınlaşan ve birikmiş ölü tabaka katlarından dolayı rahat oksijen alamayan cildimiz eğer dili olsaydı; “Şu fazlalığı üzerimden giderin rahat soluyamıyorum” derdi. Her gün evimizi yüzeysel olarak temizlemenin yanında haftada bir gün derinlemesine temizlik yaparız. Evlerimizde olduğu gibi kendi cildimizde sabah – akşam temizlemenin dışında haftada 1 bakım yapmamız gerekmektedir. Bunun yanında daha etkili derin bir şekilde ayda bir defa cilt bakımı yaptırmamız gerekmektedir.

Salonumuz da kullanılan ürünler tamamen bitkisel ve dermatolojik ürünlerden oluşur.