Yaşın ilerlemesine rağmen, her zaman  genç görünmek, yıllara meydan okumak herkesin ortak dileği. Gençlik Aşısı IAL Sistem adı verilen gençleştirme programı, cildi gençleştiriyor, canlandırıyor ve ışıltı kazandırıyor.

Çeşitli türevleriyle Anti Aging’ in efsane güzellik iksiri hyalüronik asit, % 100 saf olarak üretildi ve yepyeni bir kullanım biçimiyle cilt gençleştirmede de kullanılmaya başlandı. IAL Sistem adı verilen ve % 100 saf hyalüronik asit kullanılarak oluşturulan bu gençleştirme programında, cilde 3 defa farklı aralıklarla minik aşılar yapılıyor ve cildin kendi kendini onaran, nem ve esneklik sağlayan, sıkılaştıran hücrelere çalışma emri veriliyor. Sonuç; 2. günden itibaren ciltte belirgin canlılık, parlaklık, kırışıklıklarda hafifleme ve gerginlik.

Cildinizdeki değişime inanamayacaksınız

Bugüne kadar birçok alanda kullanılan bu asit; vücuttaki nem, esneklik ve hücre yenilenmesini sağlayan kollajenleri harekete geçiriyor. IAL Sistem’nin farkı ise bu asidin % 100 saf halini kullanması ve dolgunun yanı sıra cildin genel olarak gençleşip yenilenmesini sağlayacak türevlerinin de bulunması. Gerçekten de bir tür gençlik aşısı.

Bu aşı (IAL Sistem) 0 – 15 – 21. günlerde uygulanıyor ve olumlu etkiler 2.günden itibaren ciltte parlaklık, ışıltı ile kendini gösteriyor. Alkol, sigara, akne, güneş ve solaryumdan dolayı zarar görmüş ciltlerde diğer tedavilerle birlikte tamamlayıcı uygulama olarak da kullanabiliyor.

Soğuk zincir sistemiyle taşınan ve mutlaka doktor tarafından uygulanması gereken IAL Sistem; uygulaması kolay, acısız, konforlu ve çabuk sonuç alınan bir tedavi yöntemi.

Asit normalde hepimizin kaçındığı bir maddedir, Hyalüronik asit’in kerameti nedir?

Hyalüronik asit, vücudun en önemli yapı taşlarından biridir ve kan damarlarından, iç organlara, cilt içinden eklemlere kadar hemen hemen her yerde bulunur. Hyalüronik asit bağ dokusunun ana yapı maddesidir. En fazla bebek cildinde bulunur. Canlı, nemi fazla, parlak ciltlere “bebek gibi cilt” dememiz bundandır. Hyalüronik asit cilde canlılığı, parlaklığı, nemi, tonusu, gerginliği veren hücre matriksini oluşturur. Ciltteki yaşlanma süreci, Hyalüronik asidin 25 – 30’lu yaşlardan itibaren azalması nedeniyle hız kazanır. Cilt Hyalüronik asidinin azalmasıyla canlılığını, parlaklığını, esnekliğini kaybetmeye başlar. Hyalüronik asit saf bir maddedir. Burada kimyasal ve sentetiği veya yabancı maddeyi karıştırmamakta fayda var. Dışarıdan verilecek saf hyalüronik asit, cildin savunma sistemini artırır ve yaşlanma sürecini geriletir. IAL Sistem de bunu yapar.

Hylüronik asit tıpta hangi amaçlarla kullanılmaktadır?

Hyalüronik asit, tıpta hücre yenileme (doku rejenerasyonu) alanında uzun senelerdir kullanılmakta olup, tüm ülkelerde ortopedi alanında diz, omuz, kıkırdak dokusu yenilemeye yardımcı enjeksiyonlar olarak birçok alanda kullanılmıştır.

IAL’in kullanım alanları nelerdir?

IAL Sistem; 20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Hiçbir reaksiyona sebep vermemesi, cildin kendi molekül yapısında olmasından kaynaklanır. Yüzde, boyunda, dekoltede ve ellerde sıklıkla uygulanan, bu bölgelerdeki problemlerin çözülmesinde önemli etkileri olan bir yapısı vardır. Yaşlanma sürecinin cilt üzerindeki negatif etkilerinden cildi korumak amacıyla da uygulanan IAL; hem önleyici hem de tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir. IAL Sistem ACP (AUTO CROSS LİNKED PROCESS) farklı üretim teknolojisinden kaynaklanan uzun süreli etki avantajına sahiptir. Yani cilt uzun süre parlaklığını, canlılığını ve genç görünümünü muhafaza eder.

Kimler IAL uygulaması için uygun profil oluştururlar?

Tüm cilt tipleri için endike olup, cildi dış koşullar (Güneş, sigara, alkol kullanımı vs.) nedeniyle zarar görmüş veya yaşlanma sürecine girmiş tüm ciltlerde önleyici ve tamamlayıcı bir tedavidir. Tedavi protokolü cildin durumuna bağlı olmakla birlikte, genelde haftada 1 enjeksiyondan toplam 3 veya 4 enjeksiyon olarak önerilir. Yılda 2 kez tekrarlanması etkisinin uzun süre kalmasını sağlar.

Sonuçlar ne zaman ortaya çıkar ve ne gibi sonuçlar gözlenir?

2. günden itibaren ciltteki nemlenmenin arttığı, cildin doku tonusunun daha kaliteli bir konuma geldiği gözlemlenir. Tedavinin tam sonucu, hastanın durumuna göre de değişmekte olup ayrıca tedavi süresince, hastaya bol miktarda su içmesi, beslenmesine ve yaşamına özen göstermesi için tavsiyelerde bulunulur. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı, tedavinin daha başarılı olasını ve uzun süre etkili olmasını sağlar.

Yan etkileri var mı? Kimlerde IAL uygulaması sakıncalıdır?

Hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak, enjeksiyona bağlı iğne etkisiyle çok ufak kızarıklık, eritem vs. olabilir. Uygulamadan sonraki bir iki saat içinde tüm bu etkiler yok olur. Kişinin sosyal hayatını etkilemez.