ULTRASOUND (Radyo Frekans ve Ultrason)

Bu sistem, yağ hücrelerinin hacimlerinin RF ve ultrason dalgaları ile azaltılması yoluyla bölgesel zayıflama ve cildin sıkılaştırılmasını hedefleyen non-invaziv bir tedaviyi kapsamaktadır.

Bu sistemde, ultrasonun mekanik enerjisi ile dual radyofrekans enerjisi aynı anda ve birlikte yağ dokusuna gönderilmektedir. Bu enerjinin hedeflenen derinlikteki yağ kitlesine ulaşmasını ve bu yağ dokusunun ısıtılmasını sağlayan özel bir başlık kullanılmaktadır. Bu başlık üzerindeki termometre, hastaya uygun ısının ayarlanmasında indikatör olmaktadır. Ayrıca başlıktaki soğutucu da cilde temas ederek cildin soğutulmasını ve yapısının korunmasını sağlar. Ultrasonun mekanik enerjisi ileradyofrekans enerjisi beraber yağ hücrelerinin hacminin azalmasına ve cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel zayıflamanın yanı sıra fibrotik matriks yağ yapılarının açılmasına etkisi olduğundan selülitte de etkilidir. Diğer zayıflama yöntemleriyle cevap almanın güç olduğu kollar, sırt yan bölgeler ve diz üstü gibi bölgelerde oldukça hızlı ve olumlu sonuçlar sağlamaktadır.

Tümleşik Enerji Akış Kontrol Sistemi (Embedded Energy Flow Control System) (EFC) düzenli enerji dağılımı sağlayarak tedavinin hızlı ve etkin olmasına yardımcı olur.

Klinik olarak test edilmiştir. Yapılan çalışmalarda iç organlara herhangi bir yan etkisi olmadığı belirtilmiştir.

Ultrasonun mekanik enerjisi ile radyofrekans enerjisi derin yağ tabakalarını hedeflerken, yüzeydeki soğutucu da cilt sıcaklığını düzenler ve yapısını korur.

Ultrasonun mekanik enerjisi fibrotik matriks yağ yapılarını açmaya yardım eder. Böylece yağ hücreleri tedaviye hazır hale gelir.

Radyofrekans enerjisi de derin dokuları ısıtarak metabolik aktivite başlatır ve yağ hücrelerinin hacmi azalır.