Güzel bir cilt için en önemlisi cilt sağlığıdır. Sağlıklı cilt daha bakımlı görünmemizi sağlar.

Günümüz koşullarında şehir hayatı birçok toksine maruz kalmamıza neden oluyor.

Ozon tabakasının gittikçe incelmesine bağlı yeryüzüne daha fazla UV ışını ulaşmakta ve cilt üzerinde daha fazla güneş hasarı oluşmaktadır.

Toksinler ve güneş hasarı bir araya geldiğinde cilt sağlığını kaybetmeye başlıyor. Buna bir de yaşa bağlı elastikiyet kaybı eklenince ciltte erken yaşlanma belirtileri artıyor.

HydraFacial MD yukarıda bahsi geçen cilt problemlerinin hepsine aynı anda çözüm bulabilen, daha sağlıklı bir cilt için tüm cilt tiplerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş bir Anti-Aging bakım sistemidir.

Dermaablazyon yöntemi ile cildi derinlemesine temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği bu sistem tüm dünyada kullanılmaktadır ve alanında FDA onayına sahip tek cihazdır.

2011 yılından günümüze her yıl üst üste A.B.D.’de En İyi Cilt Yenileme Cihazı ödülü alan HydraFacial MD günümüzde Hollywood yıldızlarının en çok tercih ettiği cilt bakım sistemidir.

HydraFacial MD sistemi Vortex isimli özel bir teknolojiye sahip başlık kullanmaktadır.Basınçla püskürtme yapan bu başlık ile cilt derinlemesine temizleniyor,ölü hücrelerden,siyah noktalardan ve aşırı yağdan arındırılıyor ve ciltte mikro düzeyde soyma işlemi yapılıyor.Böylece tıkalı gözenekler açılmış oluyor. Daha sonraki aşamada ise açılmış gözeneklerden yine Vortex teknolojisi ile antioksidan,hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar verilerek cildin nemlenmesi,beslenmesi sağlanıyor.

Tüm bu işlemlerin tek bir cihaz ile aynı seansta yapılabilmesi HydraFacial MD’nin vaz geçilmez bir rutin cilt bakımı olmasını sağlıyor.

Ciltteki lekelenmeler ve ince kırışıklıklar içinse ayrıca özel serumlar uygulanarak tedavi sağlanıyor.


Birçok cilt bakım işlemi yaz aylarında yapılamazken HydraFacial MD ile her mevsimde,her cilt tipine uygulama yapmak mümkündür. Hiç bir iyileşme süresi ve yan etkisi olmaması en önemli avantajıdır.

Tedavi amaçlı uygulamalarda 1 hafta ara ile 4-6 seans önerilir. Daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için rutin bakım amacı ile her ay tekrarlanması uygundur.

HydraFacial Aşamaları

Vortex-Temizleme: Active-4 Solüsyonu kullanılır,içeriğindeki Laktik Asit Alfa Hidroksi Asit’tir ve cilt eksfoliasyonu yaparak cildi ölü hücrelerden arındırır,daha sağlıklı bir cilt için derinlemesine cilt temizliği yapar.Glikozamin HCL kolajen üretimini destekler,yosun özü ve maya ekstreleri ile cildi rahatlatır,hatları yumuşatır.Üre ile desteklenen bu solüsyon aynı zamanda cildi nemlendirir.

Vortex-Peeling: GlySal Serum (glikolik ve salisilik asit karışımı) kullanılarak kabuklanma oluşmadan peeling işlemi yapılır.% 7,5-% 15 ve % 30’luk formları mevcuttur.

Vortex-Ekstraksiyon: Beta-HD solüsyonu kullanılır,Beta Hidroksi Asit çeşidi olan salisik asit içerir. Patentli vortex emme teknolojisi ile gözenekler temizlenir,ayrıca içeriğinde bulunan Bal Ekstresi ve Pentilen Glikol cildi nemlendirir.Erkeçsakalı Çiçeği Ekstresinin ise cildi yatıştırıcı etkisi vardır.

Vortex-Boost: Cildin problemine göre uygun solüsyonlar kullanılarak ince çizgiler,cilt tonu düzensizlikleri v.s. tedavi edilir.

Cilt lekeleri için Alfa Arbutin & Bearberry ekstresi içeren Britenol serum kullanılır, bu ekstre melanin üretimini dengeler.İçeriğindeki C Vitamini de melanin üretimini engeller.

Ciltteki ince çizgi ve kırışıklıklar için ise DermaBuilder seum kullanılır.Cildi onaran ve yenileyen Asertil Oktapeptiid-3 içerir.
Vortex-Fusion: Antiox + Serum cildi besler ve içerdiği antioksidan,peptidler ve hyaluronik asit bileşenleri ile cildi korur.Bu serum cildi nemlendiren Hyaluronik Asit içerir.Ayrıca At Kestanesi Ekstresi ve Camellia Sinesis gibi güçlü Antioksidanlar,A ve E vitaminleri ile desteklenen bu serum cildi besler.

Tedavinin kalıcı olması ve ışıldayan sağlıklı bir cilt için HydraFacial günlük bakım ürünlerinin kullanılması tavsiye edilir.

HydraFacial Kullanım Alanları

 • Total cilt bakımı
 • Genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi
 • Siyah noktaların tedavisi
 • Cilt tonu düzensizlikleri
 • Sebum dengelenmesi (yağlı cilt)
 • Cildin nemlendirilmesi
 • İnce çizgiler ve ince kırışıklıkların tedavisi
 • Cildin elastikiyetini artırma
 • Akne (sivilce) tedavisi
 • Güneş hasarı,güneş lekeleri
 • Leke tedavisi
 • Cildin canlandırılması