Vakum terapi, kadınlardaki en yaygın problem olan kalça yağlanmaları, basenlerde ve baldırlarda oluşan yağ depolarını hedef alan bir tedavi çeşididir. Vakum Terapi tedavilerinde öncelikli amaçlar; vücudun sıkılaşması, sarkmış bölgelerin dirileştirilmesi, yavaşlayan metabolizmanın hızlandırılması, yağ birikiminin oluştuğu belli başlı bölgelerin toparlanması, cilt dokusunun iyileştirilmesi ve vakumla vücuda uygulanan basınç sayesinde vücudun biçimlendirilmesine katkıda bulunulması şeklinde sıralanabilir.

Popo düşüklüğü, basen çıkıntısı, bel kalınlığı, bacak içi gevşeklikler ve karında meydana gelen sarkmalar için önerilen bu programlar, haftada iki veya üç kez, kişinin ihtiyacına göre 10-15 seans olarak uygulanabilir.

Vakum Terapi İle Selülit Tedavisi

Kadınlarda hormonal bir olgu olan selülit, genetik farklılıklara bağlı olarak farklı derecelerde ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kilo probleminden bağımsız olarak kişiden kişiye farklılık gösterir. Zayıf kişilerde de, kilolu kişilerde de görülebilmektedir.

Cilt altına düzensiz olarak yerleşen yağ dokuları Vakum terapi aleti yardımıyla vakumlanır. Vakum aleti sayesinde mobilize edilen yağların vücuttan atılımı, aletin silindir başlığının dolaşımı düzenlemesi nedeniyle oldukça kolay olmaktadır. Vakum terapi, bir yağ alma tekniği değildir, ancak yağlı dokunun neden olduğu vücuttaki dalgalı görünüm bu teknik sayesinde minimize edilir.

Vücudumuzdaki yağ birikimlerini, egzersiz yapıp kaslarımızı çalıştırarak ve mevcut yağları enerjiye dönüştürerek atabiliyoruz. Ancak bilindiği üzere selülitli dokuların tamiri egzersizle mümkün olamamaktadır. Selüliti ortadan kaldırmak için başvurulacak en etkili yöntem, masajı etkisine de sahip olması nedeniyle, vakum terapidir.

Vakum Terapinin Kullanım Amaçları

  • Estetik amaçlı ;
  • Vücut hatlarını düzgünleştirmek (kilo problemi olmamasına rağmen selülit problemi yaşayan kadınlar), gevşeyen ciltleri toparlamak, estetik operasyonlar sonrası (liposuction) lenf direnajını güçlendirip arttırmak, vücutta oluşan ödemin çözülmesine yardımcı olmak ve vücutta lokal olarak birikmiş olan yağlanmalarda incelme sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Kontür amaçlı ;
Vücut kontürlerinin yeniden kazandırılması, gevşek cildin gerilmesi, cilt bozukluklarının düzeltilmesinde vakum terapi etkili çözümler sunmaktadır.

Vakum terapi seansları 35-50 Dakika arası olup, Tavsiye edilen seans sayısı 15-20’dir.