Diode kristalinin ışıması sonucunda belli nanometrede (808) lazer ışını yaratan bir sistemdir. Üretilen ışın cilt altında melanin ve oksihemoglobini seçerek termal hasar oluşturur ve istenmeyen tüylerin yok edilmesini sağlar.

Diode Lazerlerin Avantajları
Diode lazer, Alexandrite ve Nd:YAG gibi epilasyonda kullanılan lazerlerden biridir. Sadece epilasyon yapan bu spesifik lazer cinsi diğer lazerlerden farklı olarak melanin emilimi az olduğu için, yüz bölgesi ve ince tüylerde de fayda sağlamaktadır. Etkinliği yüksek olup on yılı aşkın bir süredir, Türkiye’de başarı ile kullanılmaktadır.

Ütüleme Diode Lazer nedir?
Ütüleme diode günümüz teknolojisinde 10 hz yani 1 saniyede 10 atış yapan tüm Diode lazer sistemlerine verilen genel bir terimdir. Teknolojinin ilerlemesiyle klasik Diode Lazer sistemlerinin 1-3 hz’den 10 hz’ye çıkarılmasıyla Diode lazer cihazlarında tekli atışların yanı sıra düşük enerji ile aynı bölgeye üst üste atış yapma imkanı sağlamaktadır. Nice ütüleme Diode lazer , diğer lazerlerin başarısız ya da düşük etkinlik gösterdiği derin yerleşimli tüylerde de etkilidir. Nice ütüleme Diode lazer sistemi dalga boyunun fiziki özelliklerinden dolayı koyu cilt tiplerinde de uygulanabilir.