Untitled Document
Dr.Nadire Turan Biyografi
Dr. Nadire TURAN

1973 Ankara doğumluyum. İlkokul ve Liseyi Ankara'da tamamladım. 1998 Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum. Ankara'da 2004 yılında Medikal Estetik Hekim uzmanlığı aldım. 2006 Yılında Şiva Güzellik Merkezini kurdum. Şuanda Kayseri'de devam etmekteyim. Evli ve 1 çocuk annesiyim.

Polikliniğimizde fotono xp max Nd yag lazer ve Cynosue Apogee 5500 Alexandrite lazer sistemleri birbirini tamamlayıcı olarak kullanılıp maximum etki hedeflenir. Polikinliğimiz Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı olup uygulamalar doktor kontrolünde yapılmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan en etkili yöntem lazer epilasyon yöntemidir. Bu uygulamanın etkinliği ve güvenilirliği cihazın özelliği ve uygulayan hekimin bilgisi ve tecrübesiyle doğrudan alakalıdır. Lazer epilasyon uygulamaları tıbbi gerçeklere uygun olarak yapılmalıdır. Ticari çıkarlar düşünülmeden gerçekçi bilgiler verilmeli, sözde garantiler ve vaatlerle; kesin sonuç bitirme garantisi, bitene kadar şeklinde bilgilerle kişiler yanıtılmamalıdır.
Kliniğimizde kullanılan Nd yag lazer 1064 nm dalga boyuyla diğer lazerlere oranla daha derin nüfus edebilme kabiliyetine sahiptir. Hedef; kılın rengi değil, kıl köküdür. Bu yüzden ince kıl, kalın kıl veya kıl rengi farketmez Açık tenli ciltlerin yanında koyu ciltlerede uygulanabilen lazer epilasyon sistemidir. Yanık riski olmadığından yaz kış kullanılabilir. Diğer dalga boyunda ki lazerlere oranla kıl köküne daha rahat ulaşılır.
Nd yag lazerlerin en sorunlu bölgeler olarak anılan yüz bölgesi ve sırtta en başarılı lazerler oldukları literatürlede de belirtilmektedir. Kliniğimizde kullanılan diğer lazer sistemi Alexandrite 755 nm dalga boyundaki uzun zamandır epilasyon amaçlı kullanılan lazerlerdir. Açık ten koyu kılda oldukça başarılıdır.
Alexandrite lazerlerinin en önemli avantajı uygulama sırasında kılların hemen yüzeyden temizlenmesidir. Uygulama sonrası yüzeyde hiç kıl kalmaktadır. Hızlı bir lazerdir. Uygulaması kolay ve pratiktir. Alexandrite lazerleri bazı bölgelerde kullanımı önerilmez. Özellikle yüz bölgesinde kullanılmamalıdır. Yüz ve boyun bölgesinde Alexandrite lazer epilasyon uygulama sonrasında ince tüylerde artış olabilir. Bu nedenle yüz boyun ve sırt bölgesinde Alexandrite lazer önermiyoruz. Alexandrite lazerler koyu tenlilerde ve bronz kişilerde kesinlikle kullanılmaz